Ramy do oprawy grafik

Jak oprawić grafiki. Grafiki  i inne prace na papierze są obiektami wrażliwymi, narażonymi na wahania temperatury, wilgotności , działania promieni UV, więc powinny więc być oprawione bezpiecznie. Z tego względu, oprócz ramki  wymagana jest szyba, passe-partout oraz zaplecek. Dobrej jakości materiały ochronią oprawioną pracę przed odbarwieniem, zanikaniem pigmentów, ciemnieniem, zakwaszeniem, narastającą kruchością papieru. Nie powinniśmy umieszczać grafiki bezpośrednio na szklanej powierzchni, bo praca nie „oddycha” i nie ma zapewnionej wymaganej cyrkulacji powietrza. Jeżeli grafika jest cenna, to warto jest ją oprawić w specjalną szybę „Clarity”, która nie tylko w 97% blokuje promienie UV, lecz dodatkowo posiada idealną transparentność.

Wybór odpowiedniego passe-partout. Do oprawy grafik powinniśmy użyć passe-partout bez kwasowego, a następnie skupić się nad wyborem koloru i szerokości. Kolor passe-partout powinien nawiązywać do kolorów jakie są w grafice, nie może dominować nad oprawioną pracą. Passe-partout w jasnych, neutralnych kolorach pozwala koncentrować się na grafice, nie rozprasza uwagi odbiorcy. W przypadku grafik kolorowych możemy  eksperymentować,  „przymierzać”  jak różne kolory passe-partout  zmieniają naszą grafikę.

Wybór odpowiedniej ramy.  Dobrze dobrana ramy jest bardzo istotnym elementem w całej oprawie. Odpowiednia szerokość i kolor ramy powinien dobrze współgrać z samą grafiką i passe-partout, aby stworzyć jednolitą całość zamykającą grafikę. Styl naszej grafiki, oraz wnętrze, w którym będzie eksponowana określają  rodzaj ramy, jaką powinniśmy  wybierać. Grafika nowoczesna, abstrakcyjna, dobrze wygląda w prostych, geometrycznych ramkach.

Nasza pracownia posiadamy szeroki zestaw wzorów ram i passe-partout, więc nie wahaj się skontaktować z nami. Nasz doświadczony zespół  pomoże Ci wybrać najlepsze warianty oprawy dla Twoich grafik. Telefon do nas: 601 20 18 81.

Nasze przykładowe realizacje

Galeria Norland

Centrum Handlowe Saska Kępa

Warszawa, ul. Zwycięzców 28, lok.14

22 617 34 61
601 20 18 81
513 033 381

email: norland@ant.pl

11:00 – 18:00

11:00 – 14:00