FAQ

1. Jaką wybrać ramkę drewnianą czy metalową:

Metalowe ramki to minimalistyczny styl oprawy i nowoczesna stylistyka, dość często wykorzystywane do oprawy zdjęć czarno-białych i innych nowoczesnych prac.
Ramy drewniane mają jednak cieplejszy, bardziej zachęcający, tradycyjny wygląd. Dostępne są w różnych kolorach i profilach. Obrazy olejne oprawiamy w ramki drewniane.

2. Jak wybrać ramkę do obrazu?

Generalna zasada jest aby wybierana ramka nie rozpraszała uwagi odbiorcy i nawiązywała do kolorystyki obrazu.

3. Co jest przyczyną falowania oprawionych prac na papierze?

Grafiki, akwarele, plakaty są dość często wykonane na cienkim papierze i mogą z czasem ulegać „falowaniu” Przyczyną falowania jest wilgoć. Papier absorbuje i uwalnia wilgoć gdy są różnice temperatur i wilgotności. Dlatego powinniśmy zapewnić stabilne warunki w zakresie wilgotności i temperatury.

4. Czy można zrobić niestandardową oprawę: naciągnięcie płótna na krosno, oprawa batiku, papirusa, oprawa za podwójną szybą?. Czy można telefonicznie skonsultować jak powinniśmy oprawić daną pracę.

Wykonujemy wszystkie niestandardowe oprawy. Nasi doświadczeni konsultanci pomogą Ci telefonicznie skonsultować jak powinniśmy oprawić nietypowy obiekt. Oprawiamy w ramy obiekty trójwymiarowe, papirusy, batiki, wykonujemy oprawy za podwójną szybą.

5. Jaki rodzaj szkła wybrać aby uniknąć odbicia światła?

Istnieją dwa rodzaje szyb eliminujących odblaski: szyba muzealna i antyrefleksyjna. Szyba muzealna jest najlepszym, polecanym rozwiązaniem, bo nie tylko eliminuje odblaski, lecz także skutecznie eliminuje (do 99%) szkodliwe działanie promieni UV co zapobiega odbarwieniu pigmentów grafiki. Szyba muzealna zapewnia idealną przezroczystość i jasność kolorów.
Szyba antyrefleksyjna rozprasza światło minimalizując jego odbicie, lecz oprawiona praca na papierze jest „zamglona” i nie jest do końca przezroczysta.

6. Jaki rodzaj szyby powinniśmy użyć przy dużych wymiarach map, plakatów?

Do plakatów i map o dużych wymiarach, tzn. powyżej 100,0 x 70,0 cm zalecana jest pleksi. Użycie pleksi jest uzasadnione względami bezpieczeństwa, pleksi jest materiałem nie tłukącymi lekkim.

Galeria Norland

Centrum Handlowe Saska Kępa

Warszawa, ul. Zwycięzców 28, lok.14

22 617 34 61
601 20 18 81
513 033 381

email: norland@ant.pl

11:00 – 18:00

11:00 – 14:00